Vybraným závodníkům v kategorii ELITE budou pořadatelem přiděleny jednotné kolečkové lyže SWENOR.

Předběžný seznam závodníků, kteří budou mít přiděleny jednotné kolečkové lyže mají v registraci přiděleno startovní číslo  1 až 40. 

https://www.webscorer.com/registerlist?raceid=321081

Pozor: Seznam se může v průběhu příjmu přihlášek měnit a konečný bude vyvěšen ráno v 9:00 na začátku prezentace! Své kolečkové lyže si sebou na závod dovezte!

Dle pravidel je každý závodník povinen jet na přidělených kolečkových lyžích, je-li k tomu pořadatelem vyzván. Odmítne-li závodník přidělené lyže, může se závodu zúčastnit v kategorii OPEN, pokud kolečkové lyže budou odpovídat výše uvedeným pravidlům.

 

Ostatním závodníkům ELITE budou při prezentaci zkontrolovány a označeny kolečkové lyže!

Je zakázána jakákoli další manipulace s lyžemi a kolečky po kontrole od pořadatele, stejně tak tomu je v případě zapůjčených lyží od pořadatele. Přistižení znamená okamžitou diskvalifikaci!

 

  

Do startu Orlického Rollerski Cupu 2023 zbývá 10 dnů a máme již zaregistrováno 43 závodníků včetně loňských vítězů Stanislava Řezáče a Sandry Schützové. Kdo se nestihnul přihlásit má možnost se přihlásit elektronicky do 18.8.2023, 12:00 na stránkách www.serlich.com nebo v den konání závodu tj. 19.8.2023 od 9:00 do 10.30, Orlické Záhoří – hřiště

 

Pozor uzavírka silnice Deštné v Orlických horách - Šerlich!

Pokud se chystáte ubytovat v Deštném v Orlických horách počítejte s uzavírkou silnice Deštné v Orlických horách - Šerlich. Zvolte si časovou rezervu pro přejezd do Orlického Záhoří přes vhodnou objížďku. Více informací naleznete zde

 

Závod staršího žactva

Novinkou letošního ročníku je závod staršího žactva volnou technikou. Pro kategorii staršího žactva jsme se rozhodli snížit startovné a zároveň sjednotit toto startovné s dorosteneckou kategorií na 100 Kč resp. 200 Kč na místě před startem.

Star bude hromadný v 11:32 hod v Orlické Záhoří, celnice a cíl bude u Chaty Bedřichovka (tj. cílová čára = rychlostní prémie hlavního závodu). Délka trasy 4 km. Povoleny jsou skate lyže s gumovými kolečky

 

Občerstvení

Závodníci při prezentaci obdrží kupón na lehký pozdní oběd v nedalekém penzionu U Cvrčků, kde bude možné si zakoupit drobné občerstvení v průběhu registrace a po dojezdu závodu. 

 

Ceny

Ceny a finančních odměny pro nejlepší závodníky

  • absolutní vítěz rychlostní prémie u Bedřichovky v kategorii muži a ženy obdrží od partnera závodu XCSPORT.cz dárkový kupón ve výši 1000 Kč
  • absolutní vítěz v kategorii ELITE muži a ženy obdrží kolečkové lyže SWENOR
  • absolutně 3 nejlepší závodníci v kategorii ELITE muži a ženy obdrží pohár
  • absolutně 5 nejlepších závodníků v kategorii ELITE muži a ženy obdrží finanční prémii (3000 Kč, 2000 Kč, 1000 Kč, 500 Kč, 500 Kč)
  • absolutní vítěz v kategorii dorostenec a dorostenka obdrží hole EXEL
  • věcné odměny obdrží nejlepších 3 závodníci v dané kategorii ELITE
  • věcné odměny obdrží nejlepších 5 závodníků v kategorii OPEN (dorostenci, dorostenky)
  • věcné odměny obdrží nejlepších 5 závodníků v kategorii OPEN (žáci, žákyně)
  • věcné odměny obdrží nejlepší 5 závodníků v kategorii OPEN (muži, ženy)
  • pro nejrychlejšího muže a ženu na rychlostní prémii u chaty Bedřichovka je připraven dárkový kupón ve výši 1000 Kč!

Pozor objížďka! 

 

Uzavírka silnice Deštné v Orlických horách - Šerlich!

Pokud se chystáte ubytovat v Deštném v Orlických horách počítejte s uzavírkou silnice Deštné v Orlických horách - Šerlich. Opravuje je zde silnice a uzavírka trvá od května do října 2023!

Zvolte si časovou rezervu pro přejezd do Orlického Záhoří přes vhodnou objížďku. 

 

 

ORC 2023 - novinky, změny

 

Pouze sobotní výjezd na Šerlich

Z organizačních důvodů po 3. uspořádaných ročních nepojede páteční sprint Šedivinská 11° a po 7. ročních se také nepojede nedělní výjezd do Luisina údolí.

O víkendu se pojede v Orlických horách jen v sobotu výjezd na Šerlich, který se takto samostatně jezdil od roku 2012 do roku 2015.

 

Nový seriál XCSPORT.cz Roller Ski Cup 2023

Sobotní výjezd na kolečkových lyžích je nově součástí EDS Skiroll Classics seriálu závodu na kolečkových lyžích  XCSPORT.cz Roller Ski Cup 2023

Více informací naleznete na stránkách tohoto seriálu https://skilauf.cz/index.php/xcsport-cz-roller-ski-cup/zavody-skiroll-cup

 

Kategorie Muži 60+

Pro starší pány jsme nově nad rámec obou výše uvedených seriálů na kolečkových lyžích vypsali kategorii Muži nad 60 let

 

Závod pro starší žactvo

Do závodu jsme nově zařadili závod pro starší žactvo. Pojede se volnou technikou poloviční distance tj. 5 km. Kolečkové lyže juniorské nebo pro dospělé s gumovými kolečky, kolečka střední rychlost.

 

 

 

Facebook