ŠERLICH OVLÁDLI SMUTNÁ A SEDLÁČEK S ČECHEM

 

Sedmý ročník Olfin Car Orlicky Rollerski CUP 2018, 18. a 19. 8. 2018
Loňský ročník byl o poznání studenější než ten letošní. Otázkou zůstává, je-li 22°C ve stínu a slunečno výhoda nebo to způsobí, že stoupání na Šerlich se stane nesnesitelné. Možná však pořadatelům fajn počasí přineslo jeden prima bonus v podobě rekordního zájmu závodníků. Na start sobotního závodu se postavilo rovných 114 sportovců. Lákat je mohla i možnost kempovat přímo v areálu závodů, což se při dvoudenním klání jeví jako velmi praktické. A to nejen z hlediska utužení kolektivu a finanční úspory, ale i výchově mládeže k praktickým dovednostem při stavbě stanů. 


Pro „kolečkáře“ se během letní přípravy organizuje celkem 10 závodů. Ty na Šerlich jsou v pořadí 6. a 7. závodem. Na startu sobotní desetikilometrové trati se sešla špička včetně těch průběžně nejlepších mužů a žen. Václav Sedláček vede mezi muži před Jiřím Ročárkem a ženám kraluje Lada Lanková před druhou Klárou Moravcovou. Účast však přislíbila i nejlepší česká laufařka Kateřina Smutná a nestor českého běžeckého lyžování Standa Řezáč, který se letos ještě na závodech neukázal. To bohužel zopakoval i na Šerlichu.

 

Sobota 10 km


Jedete-li v dresu, na kterém je název leader, není to psychicky snadné, ale Václav Sedláček v Záhoří potvrdil, že je ve skvělé formě. Zpočátku poodjel ostatním spolu s Jirkou Ročárkem, ale ve stoupání začal ujíždět i jemu a nakonec z toho bylo jasné prvenství s náskokem dobrých 400 metrů a bezmála minuty na druhého Jana Čecha. Třetí mezi muži A dojel Petr Novák, ale až za juniorem Tomášem Dufekem. Junioři vůbec ukázali, že je třeba s nimi počítat, neboť krom Dufeka se v první desítce v absolutním pořadí objevil také šestý Matyáš Albrecht. Mezi ženami se blýskla „papírová“ favoritka závodu Katka Smutná, pro kterou to letos byl teprve druhý závod na kolečkách, ale opět vítězný. „Musela jsem tři závody vynechat, protože se dlouhodobě potýkám se záněty šlach na rukách, ale tady se mi dařilo,“ podotkla s úsměvem Katka Smutná. I druhá Adéla Boudíková byla spokojená. Se ztrátou necelé minuty si letos připsala už třetí druhé místo, ale i za to byla ráda. „V takové konkurenci je to veliký úspěch!“ okomentovala svůj výsledek během předávání cen. Třetí dojela finská závodnice Heli Heiskanen. V krátkém rozhovoru přiznala, že v Čechách miluje jak lidi, tak i naši kuchyni. Při závodě potvrdila bezvadnou formu i v kopcích.


Neděle 18 km


Horké počasí a dlouhých 18 kilometrů řadu především mladších a nejstarších závodníků pochopitelně odradilo, a tak jich v neděli dopoledne startovalo oproti sobotě jen 60. Ti nejlepší však vydrželi. Zatímco u žen se žádné překvapení nekonalo, a stejně jako v sobotu zůstalo pořadí Kateřina Smutná, Adéla Boudíková, Heli Keiskanen a Klára Moravcová beze změn, u mužů se na stupních vítězů řádně míchalo. Každý závod je úplně jiný a neděle to jasně potvrdila. V sobotu druhý Honza Čech vydržel se silami nejlépe a vystřídal na prvním místě Václava Sedláčka, kterému v cíli nadělil 25 vteřin. Václav možná trochu zalitoval svých slov při sobotním vyhlašování výsledků, kde si dokonce postěžoval: „Když jsem zjistil, že jsem sám a za mnou dlouho nic, zlenivěl jsem a místo soupaže jsem šel i nohama.“ Satisfakce 3. místem se podařila Jiřímu Ročárkovi, který včera závod rozjel ve velkém stylu, ale v kopci ztratil a skončil až desátý. Skvěle zajel také veterán Josef Vejnar, když si po sobotním druhém místě dojel v neděli pro první.

 

VÝSLEDKY:


SWENOR VÝJEZD NA ŠERLICH 10 KM, SOBOTA 18. 8. 2018

Junioři: 1. Tomáš DUFEK Ski Klub Jablonec n. N., 2. Matyáš ALBRECHT Zdíkov, 3. Jakub STROUHAL FENIX SKI TEAM Jeseník.
Juniorky: 1. Karolína POULÍKOVÁ FENIX SKI TEAM Jeseník, 2. Nikol BENEŠOVÁ Ski Klub Jablonec n. N., 3. Anna STROUHALOVÁ FENIX SKI TEAM Jeseník.
Ženy: 1. Kateřina SMUTNÁ Bauer Ski Team, 2. Adéla BOUDÍKOVÁ Vltava Fund Team, 3. Heli HEISKANEN Vltava Fund Team.
Muži B (nad 50 let): 1. Jaroslav KULICH Vltava Fund team, 2. Josef VEJNAR JOVE ROLLSKI Vysoké n. Jiz., 3. Wladyslaw OLSOWSKI Team Nabiegowkach.cz.
Muži A: 1. Václav SEDLÁČEK Silvini Madshus Team, 2. Jan ČECH Silvini Madshus Team, 3. Petr NOVÁK Vltava Fund team.

 

CRAFT VÝJEZD NA ŠERLICH 18 KM, NEDĚLE 19. 8. 2018

 

Junioři: 1. Jan HRUBÝ KB Vsetín-Bobrky, 2. Pavel KOVÁŘ KB Vsetín-Bobrky.
Juniorky: 1. Zuzana HOLÍKOVÁ Wikov SKI Skuhrov nad Bělou, 2. Kateřina ŠVANCAROVÁ Sun Sport Team, 3. Alžběta JUŘIČKOVÁ KB Vsetín-Bobrky.
Muži B (nad 50 let): 1. Josef VEJNAR JOVE ROLLSKI Vysoké n. Jiz., 2. Pavel BUCHTA Ski Team Vysočina, 3. Michal ROHÁČEK Silvini Madshus Team.
Ženy: 1. Kateřina SMUTNÁ Bauer Ski Team, 2. Adéla BOUDÍKOVÁ Vltava Fund Team, 3. Heli HEISKANEN Vltava Fund Team.
Muži A: 1. Jan ČECH Silvini Madshus Team, 2. Václav SEDLÁČEK Silvini Madshus Team, 3. Jirka ROČÁREK Vltava Fund Team.

 

 

 

František Teichmann

 

Facebook